Błękitna Flaga 2020 – wyniki

KĄPIELISKA I MARINY WYRÓŻNIONE BŁĘKITNĄ FLAGĄ W SEZONIE 2020

1. Kąpielisko w Zieleniewie nad Jez. Miedwie
2. Kąpielisko w Stepnicy nad Zal. Szczecińskim
3. Kąpielisko Morskie Świnoujście – Uznam
4. Kąpielisko Morskie Świnoujście Warszów
5. Przystań Jachtowa – Basen Północny – Świnoujście
6. Kąpielisko Zachód w Międzyzdrojach
7. Marina Wapnica Międzyzdroje
8. Plaża Międzywodzie
9. Plaża Dziwnów
10. Plaża Dziwnówek
11. Kąpielisko Pobierowo
12. Kąpielisko Pustkowo
13. Kąpielisko Trzęsacz
14. Kąpielisko Grzybowo
15. Kąpielisko Dźwirzyno
16. Marina Solna Kołobrzeg
17. Kąpielisko Kołobrzeg Zachód „Plaża TRM”
18. Kąpielisko Kołobrzeg Wschód „Bałtyk”
19. Kąpielisko Mielno 216
20. Kąpielisko Dąbki Zachodnie
21. Kąpielisko Darłówko Zachodnie
22. Kąpielisko Ustka Plaża Wschodnia
23. Kąpielisko Koliba w Sopocie
24. Kąpielisko Gdańsk Stogi
25. Kąpielisko Gdańsk Sobieszewo
26. Kąpielisko Gdańsk Orle
27. Przystań Żeglarska Tamka w Gdańsku
28. Marina Gdańsk
29. Marina Żabi Kruk w Gdański
30. Marina Sienna Grobla w Gdańsku
31. Kąpielisko Klipper Jelitkowo
32. Kąpielisko Gdańsk Świbno

Źródło: blekitnaflaga.org

BlueFlag.global:

The results of the Blue Flag International Jury

https://www.blueflag.global/all-bf-sites

Lista stron wyróżnionych Błękitną Flagą 2020 zostanie ogłoszona 10 czerwca.

Błękitna Flaga pierwsza dla marin na Wyspach Alandzkich!

4 maja 2020 r.

We wtorek 21 kwietnia Międzynarodowe Jury Błękitnej Flagi spotkało się online, aby ocenić ponad 4500 plaż, przystani i łodzi turystycznych na półkuli północnej, które złożyły wniosek o Błękitną Flagę na sezon 2020.

Wszystkie strony z Błękitną

Flagą są corocznie sprawdzane i przyznawane Błękitnej Fladze na okres sezonu operacyjnego, który może trwać do pełnego roku. Międzynarodowe Jury dokonuje przeglądu kandydatów dwa razy w roku, w kwietniu dla krajów półkuli północnej i we wrześniu dla krajów półkuli południowej. W tym roku, z powodu kryzysu COVID-19, Międzynarodowe Jury Błękitnej Flagi spotkało się we wtorek 21 kwietnia online, aby ocenić kandydatów na półkulę północną 2020. Szerokie przygotowanie zespołu Blue Flag International zapewniło, że format online nie wpłynie na jakość i wyniki spotkania.

Najważniejszym wydarzeniem Międzynarodowego Jury była decyzja o przyznaniu pierwszych Błękitnych Flag na Wyspach Alandzkich pięciu marinom, które spełniają standardy doskonałości Błękitnej Flagi w zakresie zrównoważonego rozwoju i zarządzania środowiskowego. Wyspy Alandzkie to archipelag złożony z ponad 6500 wysp i skał u wybrzeży południowo-zachodniej Finlandii, który przyciąga turystów bogactwem historii, pięknem przyrody i aktywnością na świeżym powietrzu.

Międzynarodowe jury do spraw Błękitnej Flagi do 2020 r. Składało się z Petera Kristensena z Europejskiej Agencji Środowiska, Davida R. Greena z Unii Nadbrzeżnej i Morskiej (EUCC), Birguy Lamizana z Programu Ochrony Środowiska Narodów Zjednoczonych (UNEP), Sophie Lewis z World Cetacean Alliance , Bernard Combes dla UNESCO, Jean-Michel Gaigné reprezentujący Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Przemysłu Morskiego (ICOMIA), Erik Bech dla Federacji Międzynarodowego Ratowania Życia (ILS), Dirk Glaesser dla Światowej Organizacji Turystycznej (UNWTO), Ivor Ambrose i Katerina Papamichail reprezentujący Europejską
Sieć Turystyki Dostępnej i Lourdes Diaz reprezentujący Radę Dyrektorów FEE.

Tegoroczne spotkanie po raz kolejny pokazało silne zaangażowanie każdego członka Jury w program Błękitnej Flagi. Blue Flag International pragnie ponownie wyrazić uznanie dla ich nieustannego poświęcenia, które zapewnia, że ​​wszystkie nagradzane strony na całym świecie reprezentują ten sam poziom doskonałości. Jakość aplikacji i wysoki poziom standardów co roku poprawiają się. W rezultacie na całym świecie jest coraz więcej stron, które spełniają rygorystyczne kryteria niezbędne do zakwalifikowania się do nagrody B Flagi.

Oprócz oceny miejsc na półkuli północnej Międzynarodowe Jury dokonało przeglądu prezentacji z nowych krajów, które pracowały nad wdrożeniem programu B Flagi w najbliższej przyszłości. Do kandydatów, którzy wkrótce dołączą do sieci Blue Flag, należą Argentyna, Chile, Indie i Finlandia kontynentalna.

Lista stron wyróżnionych Błękitną Flagą 2020 zostanie ogłoszona 10 czerwca.

Przed tą datą Blue Flag International ogłosi trzech zwycięzców inauguracyjnego konkursu na najlepsze praktyki. Tematem konkursu na rok 2020 jest zanieczyszczenie, a zwycięzcy zostali wybrani przez Międzynarodowe Jury po ocenie pozostałych wniosków na półkuli północnej.

Międzynarodowe Jury przyznaje, że światowy kryzys COVID-19 wpłynie na nadchodzący sezon Błękitnej Flagi na półkuli północnej, i prosi, aby wszystkie strony Błękitnej Flagi stawiły lokalne i krajowe wytyczne zdrowotne ponad wszelkie inne względy. W tych niepewnych czasach musimy pamiętać o ważnej roli, jaką Błękitna Flaga odgrywa w pomaganiu lokalnym społecznościom i turystom w identyfikowaniu bezpiecznych i zrównoważonych miejsc docelowych. Dzięki uznanej doskonałości nagrody Błękitna Flaga publiczność może być pewna, że ​​można bezpiecznie odwiedzać strony, kiedy Błękitna Flaga leci.

Tagged: Międzynarodowe Jury , Błękitna Flaga , zrównoważona turystyka

Tłumaczenie Google:

https://www.blueflag.global/new-blog/2020/4/22/blue-flag-international-jury