Władysławowo

Błękitna Flaga 2019 dla Władysławowa

Kąpielisko Władysławowo

Poland – Beach

Blue Flag season

28-06 to 28-08

Blue Flag since 2014

Price

Free entrance for all public

Facilities and characteristics

Kiosk

Disabled friendly

Disabled can access water

Visually impaired can access water

Lifeguards on beach

The beach is sandy

The site is coastal

Contact Information Gmina Władysławowo Różewska Street, Władysławowo

GPS coordinates – Google Maps:

54.800862976311,18.40634822845459

https://www.blueflag.global/show-site?siteId=7458


Serwis: https://znoclegami.pl/wladyslawowo/ – Tanie noclegi, kwatery, pokoje gościnne we Władysławowie

Turystyka

Władysławowo jest miejscowością z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Położenie nad otwartym morzem i Zatoką Pucką, a także w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego stanowi jeden z walorów turystycznych. W mieście znajduje się port morski położony nad otwartym morzem, którego część stanowi zachodni falochron pełniący także funkcję turystycznego mola.

We Władysławowie zostało zorganizowanych 5 kąpielisk nadmorskich.

Przy ul. gen. Józefa Hallera znajduje się Lunapark Sowiński, w którym można skorzystać z młyna widokowego oraz gokartów. Istnieje także możliwość skorzystania z przejażdżki „ciuchcią” po szosie Władysławowo – Jastrzębia Góra. Atrakcją dla dzieci jest Ocean Park – w którym znajdują się modele większości ssaków morskich w skali 1:1. W okresie wakacyjnym organizowane są animacje dla dzieci. W latach 2015-2018 powstały nowoczesne ogólnodostępne place zabaw i skate-park. We Władysławowie działa też Park Linowy Tarzan-Park. Ciekawą atrakcją jest multimedialna Wystawa Praca Rybaka.

Jednym z deptaków jest aleja Gwiazd Sportu, na której znajdują się chodnikowe gwiazdy z wypisanymi imionami i nazwiskami słynnych sportowców polskich i trzech zagranicznych. Promenada rozciąga się od ul. Księdza Merkleina aż do zejścia nad morze.

Na plaży znajduje się siedziba Radia Władek.

Władysławowo

Władysławowo (dodatkowa nazwa w j. kaszub. Wiôlgô Wies; do roku 1952 Wielka Wieś, niem. Großendorf) – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Władysławowo. Położone na Pobrzeżu Gdańskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Mieści się tutaj port morski.

Z dniem 1 stycznia 2015 roku gminie miejskiej Władysławowo zostały odebrane prawa miejskie i nadane miejscowości Władysławowo. Był to zabieg administracyjny związany ze zmianą typu gminy z miejskiej na miejsko-wiejską.

Położenie

Miasto znajduje się w północnej części województwa pomorskiego, w powiecie puckim w gminie Władysławowo. Od 1 stycznia 2015 r. powierzchnia miasta wynosi 12,59 km² (32% powierzchni gminy).

Władysławowo jest położone w północnej części Pobrzeża Kaszubskiego, od północnej strony nad Morzem Bałtyckim, a od południowo-wschodniej nad Zatoką Pucką.

Administracyjnie miasto graniczy z gminą Puck, oraz z Chałupami i Chłapowem.

Zabytki

Lista zabytków chronionych prawnie we Władysławowie:

  • kościół pw. Wniebowzięcia NMP, wybudowany w latach 1932-1936 (zobacz: parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie),
  • dom przy ul. Merkleina 4, wybudowany w 1922 r.,
  • dom gen. Hallera, wybudowany w 1922 r. (ul. Morska 6),

Lista obiektów o walorach historycznych:

  • dom modernistyczny z 1939 r., ul. Nadmorska 11
  • Dom Rybaka – budynek wzniesiony w latach 50. XX w. jako hotel dla rybaków. Obecnie pełni funkcję budynku urzędu miasta, a wieża stanowi punkt widokowy. Niższy taras położony jest na wysokości 45 m n.p.m., a wyższy – 63 m n.p.m. Z wieży widać panoramę miasta, morze, przylądek Rozewie, Zatokę Pucką i Mierzeję Helską.

Pomnik gen. Józefa Hallera

Lista pomników znajdujących się we Władysławowie:

  • Pomnik-popiersie Antoniego Abrahama w Hallerowie
  • Pomnik generała Józefa Hallera w Hallerowie
  • Pomnik Męczenników Wielkiej Wsi na Szotlandzie
  • Cmentarz pomordowanych we wrześniu 1939 r. (Sosnowo, ul. Gdańska; cmentarz choleryczny)

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82awowo